Please return following links to the footer:
Designed by Premium WordPress Themes, thanks to: gastric band, www.adams-trade.com and gastric band
ФГВФО: ДЕЯКІ ВКЛАДНИКИ "200+" І ЮРОСОБИ МОГЛИ Б ОТРИМАТИ КОШТИ, АЛЕ НБУ ПЕРЕШКОДЖАЄ - ГО "Спілка вкладників АТ "Дельта Банк"

ФГВФО: ДЕЯКІ ВКЛАДНИКИ «200+» І ЮРОСОБИ МОГЛИ Б ОТРИМАТИ КОШТИ, АЛЕ НБУ ПЕРЕШКОДЖАЄ

3107_100828

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Андрій Кияк в ефірі «Радио Вести» розповів, що вартість активів деяких банків-банкрутів (як-то «Форум», Єврогазбанк, Порто-Франко тощо), які є заставою по кредитам рефінансування, в 4-5 разів перевищує обсяг заборгованості цих фінустанов перед НБУ. Оскільки ж Нацбанк не погоджує продаж відповідних активів, це не дає можливості Фонду гарантування здійснювати виплати для кредиторів 4-7 черг (вкладники «200+», юрособи тощо) за рахунок «надлишкових» коштів, які можна було б за рахунок реалізації відповідних активів.
Нагадаємо, в квітні директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін розповідав, що в Нацбанк не завжди надходить 100% суми від продажу активів банків-банкрутів, які були заставою по кредитам рефінансування НБУ. Виняток становлять кредити, «щодо яких регулятор прописав, що він забирає, скажімо, 25% або 35% від суми продажу (решта грошей іде в банк, який ліквідується)». «Правда, в 90% випадків гроші від реалізації заставного банківського майна направляються в НБУ», — уточнював К. Ворушилін.
«До речі, ми пропонували НБУ забрати у нас ці активи в погашення кредиторських вимог і самому зайнятися їх продажем, але регулятор сказав, що йому зручніше робити це через Фонд. Насправді продавати заставні активи ніхто не хоче. Завжди легше критикувати. І коли НБУ сам займався неплатоспроможними банками і керував їх активами (ще до прийняття закону про Фонд гарантування), то продажі були неефективними. Сьогодні Фонд робить цю роботу набагато краще», — запевняв К. Ворушилін.
«Дельта Банк винний Фонду 16 млрд грн, а Нацбанку — менше 10 млрд грн. Правда, Надра Банк винний НБУ більше 12 млрд грн, а нам — 4 млрд грн, але нам з цього практично нічого не світить, оскільки всі активи банку перебувають у заставі у регулятора», — додавав керівник ФГВФО.

По материалам:

http://finbalance.com.ua